Karting

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
AIR
Posty: 9
Rejestracja: 2015-06-27, 21:31

Karting

#1

Post autor: AIR »

Jestem początkujący jeśli chodzi o paralotniarstwo,ale już wiem,że chcę latać z napędem. Właśnie zaczynam robić napęd,kosz już mam i chciałbym wybrać silnik dość lekki i o niewielkiej mocy tak do 12 KM, tak na początek moim zdaniem wystarczy gdyż sam mam dość skromną wagę . Mój wybór padł na silnik z piły spalinowej,ale jeszcze przez myśl przewija mi się silnik kartingowy o pojemności 80 cm i mocy 10 KM. tak na początek. Moje pytanie jest więc takie dlaczego tak mało przewija się rozwiązań bazujących na tego typu silnikach....może jest coś co je dyskfalifikuje . jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuję . ( wiem ,że zaraz będą opinie ,że to mała moc,ale na początek myślę że wystarczy. pozdrawiam

szirokez
Posty: 44
Rejestracja: 2015-01-21, 20:52

Re: Karting

#2

Post autor: szirokez »

Z ta mocą to nie jest tak , że na początek wystarczy bo nie wystarczy. Chodzi o bezpieczeństwo tzn. pewny strat i wznoszenie w duszeniach, słaby napęd tego nie zapewni. Konstrukcji tego typu nie jest tak malo jak sadzisz. Np.top 80, raket120 czy choćby Kajana brzęczek na bazie shtilla 90( nawet ktoś go sprzedaje za fajne pieniądze na olx widziałem) ale to są napędy juz rasowane na minimum 15-17koni o ciągu ok 45-55kg. 45 kg ciagu jest to takie minimum dla lekkiego pilota aby bezstresowo polatac. Budowa napędu to spore wyzwanie i bez wiedzy lepiej się za to nie zabierać.

Autor
AIR
Posty: 9
Rejestracja: 2015-06-27, 21:31

Re: Karting

#3

Post autor: AIR »

Dzięki Szirokez za pewne rozjaśnienie sprawy ,ale jednak muszę się przekonać osobiście i sam namacalnie ocenić w praktyce. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ