Zbiornik dolny do Solówki 210

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
netopelek210
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-25, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Zbiornik dolny do Solówki 210

#1

Post autor: netopelek210 »

Szykuję się do dłuższych przelotów w przyszłym roku i poszukuję sprawdzonych informacji.
Czy któryś z kolegów solówkowiczów próbował zamontować dodatkowy zbiornik paliwa w przestrzeni pod silnikiem solówki 210 ?
W moim Fruziku mam gaźniczek WB 32 i ciekaw jestem czy dałby radę ciągnąć paliwko z dołu a nie mam jak narazie czasu experymentować . Może ktoś już przerabiał ten temat i mógły się swoimi wnioskami podzielić na forum albo przesłał mi jakieś fotki.
Pozdrawiam
januszmeczynski@interia.pl
604-654-488
Ostatnio zmieniony 2012-03-26, 19:35 przez netopelek210, łącznie zmieniany 1 raz.

ark
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-24, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

#2

Post autor: ark »

w sumie po zamontowaniu drugiego zbiornika musiałbyś uszczelnić ten górny i rurkę przelewową połączyć z ssącą od dolnego i w dolnym zrobić odpowietrznik ubywające paliwo w w górnym zassie to z dolnego .
Ale chyba łatwiej i lepiej podłączyć dolny do gaźnika,
rurkę odpowietrzającą dolny, połączyć ze spustową górnego ,należałoby dodać kranik na tej rurce i łączenie (szybkozłączki)
paliwo z górnego będzie wypychało paliwo z dolnego do gaźnika ,gdy ten opustoszeje gaźnik membranowy spokojne będzie ssał z dolnego dalej.oczywiście muszą być szczelne korki wlewu.
Skoro WB pracuje w raketach i zasysa to i w solówkach taż da radę , zresztą chyba w niektórych solo też montuje się zbiorniki na dole .
w nowych miniplaine masz chyba mały zbiornik górny ok 0,5l ta sama zasada.
Ostatnio zmieniony 2011-11-26, 12:59 przez ark, łącznie zmieniany 1 raz.

ark
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-24, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

#3

Post autor: ark »

nie spamuj://youtu.be/rVk7bfqTNOg
tak jak na tym filmie

Autor
netopelek210
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-25, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post autor: netopelek210 »

Drogi "ark"
Na podanym linku jest film, owszem gaźnik jest NAD zbiornikiem ale już gaźnik - niestety nie jest gaźnikiem WB-11.
Ale dzięki.

Chodzi mi o SPRAWDZONE w "praniu" informacje:
- Czy ktoś próbował robić to z gaźnikiem , konkretnie z WB-11 ?
- Jak zachowywał się silnik np w spirali (tj. spostrzeżenia eksploatacyjne takiego
rozwiązania z gaźnikiem WB-11).
- Jaki zbiornik wejdzie do stopy napędu Parapower , ile miał pojemności i gdzie można go
kupić? , ewentualnie od czego można by zastosować?

Pozdro

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#5

Post autor: kajan002 »

Zasada dzialania gaznika wb 37 czy wb 11 jest ta sama..
rozni sie tylko troche budową

nie spamuj://translate.google.pl/translate?hl ... 40756.html

Autor
netopelek210
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-25, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Post autor: netopelek210 »

Dzięki

-- 26 mar 2012, o 17:40 --

Już od kilku tygodni Fruzik jest gotowy z dodatkowym, dolnym zbiornikiem. Całość działa OK i jest sprawdzona w kilku lotach . Teraz tyko czekanie na resztę ekipy i na ciepły maj .

xcgfdgf
Posty: 33
Rejestracja: 2013-09-27, 03:39

Re: Zbiornik dolny do Solówki 210

#7

Post autor: xcgfdgf »

I wouldn‘t care success Atlantica Gold or failure, for I will only struggle ahead as long as Atlantica Gold I have been destined to the distance. I wouldn‘t care the difficulties around, for what I can leave on the earth is Atlantica online Gold only their view of my back since I have been marching toward the horizontal.

-- 2013-09-27, 11:12 --

Happiness is accompanied Atlantica Gold by sorrow, and it would turn sunny after rain as well. If rain remains Atlantica online Gold after rain and sorrow remains after Atlantica Gold sorrow, please take those farewells easy, and turn to smilingly look for yourself who is never to appear.
ODPOWIEDZ