Zestaw PPG dwa pytania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
tomek_17
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-07, 22:16

Zestaw PPG dwa pytania.

#1

Post autor: tomek_17 »

Witam
Wybieram się na kurs PPG i chce zakupić sprzęt na niego ale mam kilka wątpliwości przez co ma do was parę pytań myślę że mi pomożecie. A zatem:
Planuje zakup skrzydła Dudek Optic 26 i do tego napęd Paraelement Raket 120. Ja do startu warze 75 kg + napęd około 20 kg + glajt 6 kg + paliwo max 7 kg + zapas 3 kg co daje 111 kg jak do tego skrzydła to o 11 kg za dużo. I tu mam pytanie czy o tyle można przeciążyć skrzydło czy lepiej kupić rozmiar 28 który ma max 120 kg. Według tej tabeli nie spamuj://spamer.dudek.eu/images/stories/o-pr ... nge-pg.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; Nemo 2 i Plus do latania w ppg mogą być o około 14% bardziej obciążone niż normalnie. Przy Optic nic nie pisze przez co mam wątpliwości i się was pytam.
A drugie pytanie to czy napęd Paraelement Raket 120 sobie z tym zestawem poradzi?
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
Tomek

lojak
Posty: 16
Rejestracja: 2012-05-31, 15:01

Re: Zestaw PPG dwa pytania.

#2

Post autor: lojak »

Hej,

ja latam na Rakecie120 by Walter Wojciechowski, ważę 70 kg + skrzydło Revo2 r23 + zapas.
Gdy mam poniżej pól baku paliwa szybko odrywam się od ziemii, raz zatankowałem się 10l - zrobiłem z 40m rozbiegu zanim się oderwałem a wznoszenie miałem jak kot napłakał

ark
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-24, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zestaw PPG dwa pytania.

#3

Post autor: ark »

Wg mnie lepiej przeciazyc skrzydło ,zresztą dudek podajac informacje wagowe zaznacza by nie brac pod uwagę wagi paliwa przy doborze wagowym jego skrzydeł .
ODPOWIEDZ