Czym łączyć zapas z uprzężą

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
zbyszek_wlodarczak
Posty: 64
Rejestracja: 2007-07-24, 09:27
Lokalizacja: Osielsko
Kontakt:

Czym łączyć zapas z uprzężą

#1

Post autor: zbyszek_wlodarczak »

Jestem zainteresowany kupnem 2 sztuk karabinkow do łączenia v-taśmy zapasu z v-taśmą uprzęży. Używam długiej v-taśmy z zapasem do latania PPG. Mam w związku z tym pytanie; jakich karabinków użyć? na państwa stronie widziałem trapez do zapasu, oraz mocniejszy kwadrat C5 (325 kg) firmy Peguet. Który w tym przypadku będzie lepszy?
W zasadzie nie jesteśmy pewni co z czym chce Pan połączyć, a istnieją różne rodzaje połączeń zapasu z uprzężą...

* łączenie taśm barkowych uprzęży z V-taśmą - do tego celu stosowane są głównie trapezy inox 6mm (gdy taśmy barkowe uprzęży mają szerokość 45 - 50mm). Jeżeli taśmy barkowe uprzęży mają mniejszą szerokość, trzeba zastosować odpowiednio kwadraty 6 lub 5 mm. Potrzebne są 2 szt.
* łączenie rozdzielonych V-taśm z łącznikiem zapasu - tu z reguły używamy trapeza inox 6mm. Szerszą podstawą trapezu łączymy dwie części V-taśmy a węższa łączy się z łącznikiem zapasu (w tym wypadku potrzebny jest jeden trapez),
* łączenie pojedynczej V-taśmy z łącznikiem zapasu - najczęściej stosuje się kwadrat 6 mm (1 szt.)

Jeżeli chce Pan łączyć V-taśmę z drugą V-taśmą to nie można robić tego w ten sposób, bo znacznie wydłuża to cały układ - jest to ZABRONIONE.
ODPOWIEDZ