Pierwsza paralotnia z napedem

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
boorsuk2008
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-01, 21:56

Pierwsza paralotnia z napedem

#1

Post autor: boorsuk2008 »

Witam serdecznie.. na wstępie witam wszystkich w nowym 2013r.. szykuję sie do zakupu pierwszej paralotni z napędem ppg . I tu mam kilka pytan do was.. ważę 104 kg ( nie jestem otyły ,, po prostu od 13 lat cwiczę na silowni ) i 185 cm wzrostu.
Chciałbym kupić sprzęt używany do 6 tyś i taki który da rade oderwać moją du...ę od ziemi i dać radość z latania.. Nadmienię że nie zacznę samodzielnie latać do póki nie skończę odpowiedniego kursu ( zdrowie i bezpieczenstwo najważniejsze ) . znalazłem coś takiego..

nie spamuj://tablica.pl/oferta/solo-210-vip-I ... fc1ad;r:;s" onclick="window.open(this.href);return false;:

nie jestem znawcą i liczę na wasze opinie czy zakup takiego sprzętu będzie dla mnie odpowiedni.. jak dzwoniłem do gościa to mówił że będzie dla mnie odpowiedni ale wiadomo że jak chce sie cos sprzedać to mówi sie to co chce usłyszeć kupujący ..

a może macie inne propozycje do 6 tyś..
mam fajne bmw które mogę zamienić za taki zestaw do latania.
nie spamuj://tablica.pl/oferta/sliczne-bmw-32 ... 1yOCL.html" onclick="window.open(this.href);return false;

adrian1979
Posty: 16
Rejestracja: 2010-04-27, 18:18
Lokalizacja: strzelce opolskie
Kontakt:

Re: Pierwsza paralotnia z napedem

#2

Post autor: adrian1979 »

Finansowo jet to trochę mało, w tym przedziale to dostaniesz dobre skrzydło ale co dalej?
Solo daje radę sam latam na solo od 4sezonów i jestem zadowolony.dodajesz do swojej
wagi +30kg. i takie skrzydło musisz na początek kupić (104+30=134 koniecznie dhv1)
Tak pobierałem mój sprzęt i latam 134kg. to górna granica nośności. Co dalej pytaj na kursie
albo tych co już mają trochę wylatene. Napęd sprawny to dobra polisa na życie.
Dobrze będzie jak Skrzydło będzie miało wważny przegląd. Jak nie to warto taki zrobić.
ODPOWIEDZ