Górka do oblecenia

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski

Awatar użytkownika

Autor
paraGraf
Posty: 2
Rejestracja: 2015-08-01, 12:21
Płeć:

Górka do oblecenia

#1

Post autor: paraGraf »

Mam temat tylko na ten miesiac. Do oblecenia jest gorka. Nowka sztuka :) Wzniesienie jest calkiem sztuczne i dostepne wylacznie w sierpniu. Jest to niedawno zrekultywowana gorka smieciowa o wysokosci wzglednej ok 20-30 m. z calkiem plaskim szczytem i 4 rownych stromych stokach.

(Mam fotki i jak sie naucze je wklejac, to beda tu dostepne. Na razie nie wiem czemu cos nie dziala, ale recznie linki mozna wyciagnac i obejrzec.)

Tak wyglada z dolu:
[IMG]nie spamuj://i61.tinypic.com/14n3bxc.jpg[/IMG]

a tak z gory:

Widok panoramiczny na północ:
[IMG]nie spamuj://i57.tinypic.com/1z661xe.jpg[/IMG]

Widok panoramiczny na wschód:
[IMG]nie spamuj://i60.tinypic.com/8x1r8g.jpg[/IMG]

Widok panoramiczny na południe (tu mamy nie do konca rowny stok, bo tedy prowadzi polka bedaca wjazdem na gore):
[IMG]nie spamuj://i57.tinypic.com/25gqurm.jpg[/IMG]

Widok panoramiczny na zachód (moim zdaniem najlepszy kierunek, choc przy ladowaniu moga byc niewielkie rotory od krzaczorow, ale piaseczek moze powodowac odrywanie sie fajnej terminki na granicy z lasem i byc moze da sie tam nawet niezle poleciec do gory przy odpowiednim wietrze):
[IMG]nie spamuj://i61.tinypic.com/2wnbev6.jpg[/IMG]

I jeszcze widok z zachodniego stoku:
[IMG]nie spamuj://i60.tinypic.com/246jn83.jpg[/IMG]
[IMG]nie spamuj://i58.tinypic.com/fcmscz.jpg[/IMG]

Szukam kogos, kto zechcialby sie ze mna tam przejechac i obleciec teren. Mam zgode wladajacego terenem. Oczekiwalbym do tego dzieła kogos z powaznym doswiadczeniem. Gorka jest w okolicach pomiedzy Piłą a Bydgoszczą. Eksperyment ma na celu poznanie wlasciwosci i przydatnosci takich sztucznych wzniesien do paralotniarstwa. Niestety gorka bedzie we wrzesniu zalesiana, ale po pozytywnych doswiadczeniach bedzie mozna poszukac innych tego typu gorek i przygotowywac plany rekultywacji pod paralotniarstwo, dlatego chcialbym udokumentowac proby i zalezaloby mi na wysokich umiejetnosciach pilota oblatywacza. Pracuje w branzy smieciowej i jest wiele miejsc gdzie byc moze daloby sie cos dla nas przygotowac. Jest tak malo fajnych miejsc w Polsce do latania swobodnego, a gdybysmy wykorzystali to, ze teraz wiele skladowisk jest rekultywowanych, moglibysmy wykorzystac te szanse.

Prosze o kontakt: marekgolen@o2.pl

--


pozdrawiam

Marek Goleń

-- 2015-08-22, 18:44 --

Nie moge uwierzyc. Naprawde nikt nie moze sie szarpnac na taki eksperyment? Nie otrzymalm zadnego maila. Sierpien sie konczy, ale jeszcze jest pare dni.

-- 2015-08-30, 10:43 --

Zalesianie zostalo opoznione o miesiac. Sprawa aktualna jest wiec jeszcze we wrzesniu.
ODPOWIEDZ