Latanie na Natolinie (Warszawa)

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Latanie na Natolinie (Warszawa)

#1

Post autor: simonmar »

Witam. Jestem z Warszawy. Mam pytanie czy górka na Natolinie nadaje się na początkowe loty na paralotni ?? Pozdrawiam.

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#2

Post autor: simonmar »

Witam. Gdzie w okolicach Warszawy można polatać na paralotni ??

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#3

Post autor: Solek »

Na Kępie Okrzewskiej - górka koło Wilanowa.Pare dobrych metrów przewyższenia.Kierunek wiatru najlepiej E ale może być też ES.Jak dojechać?? - że tak powiem walisz na wilanów a za wilanowem skręcasz na Powsin czy cos takiego a później na wyczucie.

Z górki moga korzystać paralotniarze.Ochrona jest ale nas się nie czepia, poniekąd czasami stanowi publiczność.Nie można wjechać na teren i zaparkować samochodu.Najlepiej postawić koło bramy wjazdowej gdzie będzie widoczny ze szczytu górki.Uwaga - brama jest używana systematycznie więc do 14 lepiej zapomnieć o bezpośrednim parkowaniu przed nią.

Jak już będziesz na miejscu zauważysz żę lepiej lądować przed rowem - nie za nim ani w nim.Kierunek wiatru to najlepiej jak by ze wschodu.

Widok z satelity:

nie spamuj://img294.imageshack.us/my.php?imag ... 367nn4.jpg

A to ja i moje wygłupy na tej hałdzie:

nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=nicMslaDIP8

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: simonmar »

Witaj Solek. A co myslisz o górce Kazoory na Natolinie ?????

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#5

Post autor: Solek »

nie spamuj://spamer.youtube.com/watch?v=pqQiEmTeBJk

Z tego co słyszałem ( bo tam nie byłem ) wybudowano blok centralnie tak że zasłania jakikolwiek wiatr więc o lataniu tam można zapomnieć, teraz to tam jest bardziej góra śmieci a teren wokoło zabudowany.Paralotniaże mogą o tym zapomnieć no chyba że ktoś chce porobić krótkie ślizgi ( bardzo krótkie ) - polecić tylko mogę bardzo wygłodniałym glajciażom.Ja się tam nie wybieram i nie wybiorę, zresztą pochwalę się - ostatnie 9 dni spędziłem we Władysławowie i tam se na klifie polatałem, łącznie nalot ponad 11 godzin więc mnie nie ciągnie na taką górkę ;) .

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: simonmar »

Witam. Czy jest jeszcze mozliwośc polatania na Hałdzie w Bełchatowie ??? BYłem tam ostatnio i nie mogłem znależć tej miejscówki o której znalazłem informacje w internecie.

qwerty
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-31, 18:15
Lokalizacja: łódź

#7

Post autor: qwerty »

W bełchatowie nie można latać zrobili tam wyciąg narciarski, postawili równiez wiatraki :(((((

Jerry
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-04, 18:44
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post autor: Jerry »

Witam

Mam pytanko czy wspomniane miejsce w Wilanowie jest w dalszym ciagu "aktywne" paralotniowo i czy duzo osob z niego korzysta?
Mialem troche przerwy w lataniu i chcialbym w miare lagodnie rozpoczac sezon. Niedawno zamieszkalem w Warszawie i jeszcze tereny stolicy nie sa mi dobrze znane.

A moze ktos ma inne propozycje na weekendowe, swobodne latanie (w tym wyciag) w okolicach Warszawy?

Pozdrawiam

Jerry

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#9

Post autor: Solek »

Jeśli chodzi o latanie z napędem w Wilanowie to jak najbardziej aktywne. Co się tyczy swobodnego - zlotów z Etny Warszawskej to też, tylko lata się tam (zlatuje) przy wschodnim wietrze lub południowo schodnim. Co do holów to pewnie GGC bedzie robiło hole w Przasku (Przasnyszu). Ja natomiast jeśli znajdę drogę tak 1,5 km długości - prostej polnej , bez słupów i drzew ect. to też zaczne hole. Pozdrawiam.

PS - w pogodzie mówią że ostro bedzie grzało więc i terma pójdzie ostra.

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#10

Post autor: simonmar »

Witaj Jerry.
Jesli chodzi o zloty z małej górki w ramach przypomnienia to z pewnością nadaje się górka na Natolinie. Ma około 30 m przewyższenia i spokojnie można sobie przećwiczyć kilka manewrów.Najlepiej tam latać przy wiatrach : południowym, południwo zach. i zachodnim. Ja też niedawno zaczałem latać na paralotni i to własnie tam sobie ćwiczyłem. Nawet po zimie żeby sobie przypomnieć byłem tam niedawno i zrobiłem kilka zlotów na łąkę. A jesli chodzi o latanie na wyciagarce to mogę polecić Łęki Kościelne koło Kutna. z Warszawy nie jest blisko ale chyba bliżej to nic nie ma ciekawego z tych klimatów. Jesli byś chciał konkretniejsze namiary na te oba miejsca to pisz śmiało, Postaram się odpisać na forum.
Pozdrawiam.

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#11

Post autor: simonmar »

Witam Sołek.
Jak idą przygotowania do własnych holów samochodem ?? Działasz juz coś ??

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#12

Post autor: Solek »

Witam. Wyciągarka jest, działa poprawnie, oblatana już jest ale ostatnio czasu nie mamy na hole - tzn. ekipa nie jest w stanie sie zebrać bo każdemu coś wykakuje i tak narazie siedzimy na ziemi ale niedługo coś czuję że każdego przyciśnie i wystartujemy.

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#13

Post autor: simonmar »

A gdzie dokładnie latacie ??

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#14

Post autor: Solek »

Koło wsi Gocław - nie dzielnicy Warszawy. To jest jak jedziesz trasą na Lublin, za rondem na Kołbiel jakieś 2-4 km a dokładnie skręczasz w droge polną prawie niewidoczną z lewej strony jak lecisz z Warszawy, około 100 m za wiaduktem kolejowym. Tam niedaleko często PPGanci latają.

PS - z kolegą tam jeszcze musimy trochę pokosić krzaczory żeby było ok.

Autor
simonmar
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-27, 00:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#15

Post autor: simonmar »

No to spory kawałek od Warszawy. Jestem ciekawy jak t owygląda w praktyce. Długą macie linę ?? Jak wygląda samo mocowanie liny do samochodu ??
ODPOWIEDZ