MARKA SKRZYDŁA

Sprawy nie zwiazane z innymi działami a tak naprawdę tu piszemy o wszystkim

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
kochradek
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-14, 12:22
Lokalizacja: Radomsko

MARKA SKRZYDŁA

#1

Post autor: kochradek »

Witam serdecznie.
Czy ktos może wynmienic 5 najlepszych na świecie marek skrzydeł? Z gory dzieki za odpowiedź.

SkyTrekking
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-27, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post autor: SkyTrekking »

Gradient

MarcoW
Posty: 20
Rejestracja: 2009-02-15, 13:06
Lokalizacja: Tczew
Płeć:

#3

Post autor: MarcoW »

SYNTHESIS :)))

czang
Posty: 18
Rejestracja: 2011-01-01, 19:54
Lokalizacja: kraków

#4

Post autor: czang »

wiedziałem że każdy będzie chwalił to na którym lata a miało być 5.

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#5

Post autor: Pilot »

Może nie 5 skrzydeł , a 5 najlepszych pilotów !
Właśnie to oni latają na najlepszych skrzydłach :mrgreen:
Pozdr.

Autor
kochradek
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-14, 12:22
Lokalizacja: Radomsko

#6

Post autor: kochradek »

Aby rozwiać wątpliwośc inaczej postawię pytanie chodzi i o pięciu czołowych światowych producentów skrzydeł:)

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#7

Post autor: Solek »

No i tu powstaje problem bo lista sie podzieli ze wzgledu na skrzydła do latania swobodnego oraz do ppg.

Do swobodnego:
Gardient, Mac, Ozon, Niviuk, Advance - (czysto subiektywna opinia).

Na temat ppg sie nie wypowiadam.

Autor
kochradek
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-14, 12:22
Lokalizacja: Radomsko

#8

Post autor: kochradek »

Solek pisze:No i tu powstaje problem bo lista sie podzieli ze wzgledu na skrzydła do latania swobodnego oraz do ppg.

Do swobodnego:
Gardient, Mac, Ozon, Niviuk, Advance - (czysto subiektywna opinia).

Na temat ppg sie nie wypowiadam.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, powinieniem dodać, że chodzi mi o skrzydła do llatania swobodnego.

rob711
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-28, 21:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#9

Post autor: rob711 »

Solek pisze:No i tu powstaje problem bo lista sie podzieli ze wzgledu na skrzydła do latania swobodnego oraz do ppg.

Do swobodnego:
Gardient, Mac, Ozon, Niviuk, Advance - (czysto subiektywna opinia).

Na temat ppg sie nie wypowiadam.
Witam,
Dołączam się do Pytania ponieważ w niedalekiej przyszłości będę nabywał sprzęt do latania swobodnego. Wiem że to powyżej to była subiektywna opinia , ale mógłbyś mi wytłumaczyć czemu na tej liście zabrakło firmy Dudek? Czy sprzęt tej firmy odstaje technologicznie od wymienionych ????- (do latania swobodnego)

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#10

Post autor: Solek »

Witam.

Firma Dudek jest w tej chwili na rynku czołowym producentem paralotni do latania z napędem (PPG) i to jest bezsprzeczne. Jednakże w ostatnich paru latach zepchneli latanie swobodne (PG) na drugi plan. Skrzydła do latania swobodnego sprzedaje sie żadziej niż do latania z napędem (czyli mniej można na tym zarobić). Ostatnio zaobserwowałem ruchy u Dudków w tym sensie że zaczeli sie brac też za latanie swobodne, świadczy o tym wypuszczenie paralotni Nemo II, Plus oraz nowych uprzęży. Zapewne trwaja prace nad nowymi skrzydłami. Nietakdawno byłem na wyjezdzie we Włoszech w toważystwie pilotów testowych Dudkowych - Zbyszka, Jędrzeja oraz Piotra - dopracowywali "Ataki". Paralotnia Shark jest przedpotopową konstrukcją - niedoruwnuje już innym "dwójką" (z racji już posiadanego wieku). Jednakże to zamało żeby zaistniec na rynku latania swobodnego. Polecone zostały inne firmy z racji tej że ich konstrukcje są lepsze i nowsze (lepsze osiągi przy zachowaniu tej samej klasy bezpieczeństwa).

rob711
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-28, 21:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#11

Post autor: rob711 »

dzięki wielkie za info 8-)

rob711
Posty: 4
Rejestracja: 2011-04-28, 21:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Post autor: rob711 »

Na chwile obecną zainteresowany jestem skrzydłem: Niviuk Hook 2 ale moją uwagę przykuło jeszcze skrzydło Axis Pluto 2 . Można prosić jakieś opinie na temat tych 2 firm bądź samych skrzydeł? :-)

parakamil
Posty: 6
Rejestracja: 2010-03-10, 09:56
Lokalizacja: Toruń

#13

Post autor: parakamil »

na Pluto 2 nie latałem ale wiem z opinii znajomych, że twarde jak beton i produkowane z najtańszych materiałów. Szukając skrzydła dla siebie przetestowałem Nivuka i Gradienta. Hook2 w ogóle mnie nie zachwycił nie czułem pozytywnych wibracji lecąc na tym skrzydle co innego Golden3 :-D na samą myśl, że już niedługo będę na tym latał dostaję gęsiej skórki. :mrgreen:

parakamil
Posty: 6
Rejestracja: 2010-03-10, 09:56
Lokalizacja: Toruń

#14

Post autor: parakamil »

a w ogóle to polecam abyś najpierw przetestował i sam poczuł różnicę. Dystrybutor Gradienta na Polskę szkoła paralotniowa SkyTrekking ma na stanie modele demo.
ODPOWIEDZ