Advance Alpha 5 vs. Skywalk Mescal 4 vs. Tequila 4

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
lgs
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-17, 23:16

Advance Alpha 5 vs. Skywalk Mescal 4 vs. Tequila 4

#1

Post autor: lgs »

Po pierwsze witam serdecznie, to mój pierwszy wpis tutaj.
Przeczytałem trochę postów oraz przeczesałem internet zanim zacząłem ten temat, starałem się nie nie być leniem.
Jednak muszę zapytać biegłych o opinie i rady.

Jestem po II etapach kursu, egzamin zdany. Wszystko jak najwcześniej w tym roku, żeby mieć potem cały sezon na ćwiczenie. Byłem też jednak na III etapie, ale nie do końca udanym - pogoda pożarła czas, kasę i zapał. Jednak pozbierałem się po paru miesiącach i widzę, że bez własnego skrzydła latania nie ma.

Jestem pewien, że będę popełnia durne błędy (pomimo mega skupienia i trzymania ego na wodzy), a więc bezpieczeństwo przede wszystkim, stąd myślę o tych skrzydłach:
Advance Alpha 5 (na tym latałem, nie mam porównania z innymi, ale było git)
Skywalk Mescal 4
Skywalk Tequila 4

Kusi to pierwsze, bo znane, jednak to będzie zakup raczej na 2-3 lata (nie stać mnie na częste zmiany), a więc może jest ono jakoś ograniczone w stosunku do Skywalka?

Jeśli różnica będzie marginalna to jeszcze dochodzi cena - na nowe mnie nie stać, a więc byłbym również wdzięczny za zaufane źródło zakupu używanego ;)

Potem jeszcze uprząż, radio, vario, kask - ale nie chcę przeginać i pytać o wszystko na forum teraz, postaram się trochę najpierw poczytać. Z drugiej strony chciałbym to ogarnąć jak najszybciej, to może jeszcze coś polatam w tym roku.

Dzięki wielkie za jakąkolwiek odpowiedź :)
ODPOWIEDZ