Paralotnia Jupi, Jupik

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

Paralotnia Jupi, Jupik

#1

Post autor: miki1995 »

Czy ktoś słyszał o paralotni firmy Jupi jak tak to jaka uprząż do takiego skrzydła?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Czy ktoś słyszał o paralotni firmy Jupi jak tak to jaka uprząż do takiego skrzydła?
Czy oby napewno chodzi o paralotnie? Zresztą uprząż dobiera sie dla pilota a nie dla paralotni.

Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#3

Post autor: miki1995 »

tak, ponieważ w przyszłym tygodniu będę kupował skrzydło firmy jupi (bynajmniej sprzedawca tak powiedział). Więc uprząż dobiera się do pilota wagowo?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#4

Post autor: Solek »

Bardziej rozmiarowo niż wagowo. W zasadzie prawie wszystkie uprzęże są testowane do wagi 120 kg (może się zdarzyć że i większe są tam wsadzane ciężary). Co do skrzydła to nie słyszałem o takim co nie znaczy że takiego nie ma. A może ten sprzedawca podał jakiej firmy - bo przyjmuje że ten "jupik" to konkretny model.

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#5

Post autor: Pilot »

Cześć !
Popularna nazwa wśród polaków "jupi" to firma UP . Teraz jaki kupujesz model, bo tam jest tego od cholery. Jak Ci sprzeda (nówkę) :-) z roku pańskiego starszego to możesz się zdziwić. Kiedyś dawno temu kolega kupił sobie UP Kendo , zachwalane przez sprzedającego . Stawiając pierwsze kroki w lataniu miał takie sytuacje że strach było patrzeć. Starych przewianych szrotów chcą się pozbyć za wszelką cenę i to laikom . :evil:
nie spamuj://spamer.para2000.org/wings/index.html
Poczytaj o modelach UP (jupi :-))
Pozdrawiam !

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#6

Post autor: Solek »

Hah teraz dopiero załapałem :lol:

Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#7

Post autor: miki1995 »

No u mnie też sprzedawca mówi że lata dobrze i latał na klifie. Powiedział, że mało używana była, a co najważniejsze "jak nauczysz się stawiać skrzydło na niej to na wszystkich będziesz umiał stawiać" :) to może jest tak złym skrzydłem, że ciężko się stawia.

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#8

Post autor: Pilot »

Solek - :lol:
miki1995 - wydobądź od niego jaki model jest tego UP, jak Ci nie będzie chciał powiedzieć, nie kupuj, na pewno stare DHV 2-3 lub 3 . Na klifie w piasku latane a piasek, śnieg, działa jak papier ścierny na tkaninę ( chyba że bardzo dbał o skrzydło).
Szkoda Twojego zaangażowania , zdrowia i kasy . Jak mówił to co piszesz : cyt. "jak nauczysz się stawiać skrzydło na niej to na wszystkich będziesz umiał stawiać", to podejrzana sprawa. Ostre , stare roztrymowane i przewiane skrzydła właśne tak się zachowują . Znajdziesz inne skrzydło .
ZAPYTAJ TEŻ O PRZEGLĄD SKRZYDŁA I Z KTÓREGO JEST ROKU !
Pozdrawiam !

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#9

Post autor: Pilot »

Wracając jeszcze do tematu, nie napisałeś , czy jesteś po kursie, czy na własna rękę zaczynasz przygodę z lataniem, jaka jest Twoja waga netto no i skąd pochodzisz. Czy będziesz latał tylko swobodnie , czy z napędem, jak z napedem to to skrzydło może się do tego nie nadawać .
Łatwiej się będzie z Tobą skontaktować, może Ci coś miejscowi pomogą !
P.

Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#10

Post autor: miki1995 »

Na własną rękę się uczyć to rozsądek mi nie pozwala, więc pójdę na kurs (jestem przed zrobieniem), a waga to w okolicy 60kg nie więcej. Jestem z Kwidzyna (pomorskie) i jest tu chyba 2 lub więcej paralotniarzy (ppg), ale ja będę latał na obecną chwilę swobodnie, ponieważ fundusz mi nie pozwala na to żebym latał z silnikiem (może za kilka lat), jest około 10km ode mnie fajna góra w dole Wisły gdzie przyzwoicie wieje.

Pilot
Posty: 152
Rejestracja: 2009-03-04, 10:34
Lokalizacja: podkarpacie

#11

Post autor: Pilot »

miki1995 w takim razie nie kupuj żadnego glajta na własną ręke, wytrzymaj jeszcze troszkę a to zaowocuje trochę nabytym doświadczeniem z kursu. Nie gorączkuj się , co nagle to po diable bo potem możesz żałować decyzji . To Ci nie ucieknie , będziesz przynajmniej wiedział co Ci będzie bardziej odpowiadało, czy szrot, czy inny glajt.
Skończysz kurs, uskładasz i na skrzydło i na napęd , ja też latam na razie na MZ 175 i na razie sobie chwalę, ale mam skrzydło FORCE najnowszy wypust firmy APCO .
Pozdrawiam !

Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#12

Post autor: miki1995 »

A właśnie z kursem, to czy można go wcześniej zrobić niż za około 2 miesiące?

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#13

Post autor: Solek »

Jak najbardziej, szkoły paralotniowe organizuja różne wyjazdy paralotniowe gdzie można sie przeszkolić. Przydkładem moga być szkoły: Top Paragliding, Air Action, Cloud Base, Szkoła Bezpiecznego Latania, Beskid Paragliding oraz wiele innych, których nie wymieniłem. Pozostaje tylko kwestia kasy.

Autor
miki1995
Posty: 22
Rejestracja: 2011-02-07, 19:55
Lokalizacja: kwidzyn
Kontakt:

#14

Post autor: miki1995 »

Dzisiaj byłem zobaczyć skrzydło i tkanina jest nieprzetarta więc skrzydło zostało zakupione.
Po południu poszedłem rozłożyć skrzydło żeby zobaczyć jeszcze raz i poczuć tą moc :-D ,po 30 minutach przyszedł czas na składanie i tu zaczęły się schody bo babrałem się z tym po pierwsze nie mając dużego pojęcia (kiedyś z latawcami do 10m kw. i tyle co wyczytałem w goglach), po drugie przy wietrze co trochę komplikowało sprawę. Dobrze, że była druga osoba, ale i tak skrzydło jest źle złożone bo nie zmieściło się do pokrowca.
Jakim stylem wygodnym dla początkującego polecacie składać skrzydła? Dobrze by było jakiś filmik lub zdjęcia mieć (jestem wzrokowcem :-P ).

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#15

Post autor: Solek »

ODPOWIEDZ