Alti Międzybrodzie Żywieckie

W tym forum, znajdują się podfora z opisami i opiniami o poszczególnych szkołach.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
pawelddr
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-08, 20:49

Alti Międzybrodzie Żywieckie

#1

Post autor: pawelddr »

W ubiegłym sezonie brałem udział w kursie paralotniowym w szkole Alti. Zajęcia odbywały się na stoku Jaworzyna niestety wiatr nie dopisywał a instruktorzy mimo to wypuszczali nas... Starty i lądowania kończyły się groźnymi upadkami. Zastanawiam się jak można dla kilkuset złotych tak narażać kursantów i dlaczego nikt tego nie kontroluje ? Mimo wszystko atmosfera była dobra ale po czasie gdy już wiem coś więcej o paralotniarstwie nie polecam. Paweł

mapajo
Posty: 3
Rejestracja: 2016-05-10, 10:00

Re: Alti Międzybrodzie Żywieckie

#2

Post autor: mapajo »

W dn.2-6.05.2016 szkoliłem się w Alti. Ilość instruktorów nadzorujących start 3 plus na dole Wojtek. Start pojedynczo, kursant cały czas prowadzony (w powietrzu)przez radio-Tamara lub Wojtek. Gdy mocniej powiało ,to była przerwa w lotach. W czasie kursu nie zaistniały żadne niebezpieczne zdarzenia! Ja z całą odpowiedzialnością szkołę Alti polecam! Pozdrawiam Marek

szemhazaj7
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-11, 08:32

Re: Alti Międzybrodzie Żywieckie

#3

Post autor: szemhazaj7 »

Witam
właśnie ukończyłem kurs podstawowy I stopnia w szkole Alti
Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i doświadczenia instruktorów (Wojtka i Tamary)
w szkoleniu uczestniczyło trzech instruktorów oraz dwie osoby do pomocy. Trafiliśmy na bardzo dobrą pogodę tak, że nie było problemu z wylataniem podstawowych 20 godz., ale najmniejsze oznaki niebezpieczeństwa związanego z pogodą od razu wywoływały reakcję instruktorów i stosowną ostrożność. Atmosfera bardzo przyjazna kultura instruktorów i poszanowanie kursantów bez zarzutu. Jak wiadomo ludzie są różni, i czasami samowola i nieodpowiedzialność kursantów (na ziemi i w powietrzu) sięga zenitu, w związku z tym czasami reakcje Wojtka muszą być stanowcze, ale zawsze były podyktowane bezpieczeństwem kursantów (świetny nauczyciel - szacun). Na pewno jeszcze skorzystam z ich usług, serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ