Warszawa szkoła latania

W tym forum, znajdują się podfora z opisami i opiniami o poszczególnych szkołach.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
wolak
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-15, 22:44
Lokalizacja: warszawa

Warszawa szkoła latania

#1

Post autor: wolak »

Witam,
jestem tu nowy ale już przeczytałem trochę tematów i nie mogę znaleźć żadnych konkretów.
Mam parę pytań:
Bardziej mi się opłaca zrobić w Warszawie kurs na paralotnie I czy pojechać gdzieś w góry i tam robić ?
Jak w Warszawie to w jakiej szkole najlepiej ? Albatros czy inne ? A jak gdzieś w góry to gdzie i do jakiej szkoły najlepiej ? :)
Może lepiej jakiś łączony kurs I+II ? czy nawet z PPG ? bo nigdzie nie mogę znaleźć czy można zrobić dwa naraz albo dwa naraz od razu jeszcze PPG do tego ?
Na razie nie posiadam swojego sprzętu i nie szykuję się na kupno ( jak coś to po zdaniu egzaminu)
Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie odsyłki do Google albo innych wątków bo na prawdę szukałem i nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytania :)

parakamil
Posty: 6
Rejestracja: 2010-03-10, 09:56
Lokalizacja: Toruń

#2

Post autor: parakamil »

Szkolenie w Albatrosie :shock: lepiej unikaj tego człowieka z daleka, tylko udaje ,że szkoli

barak
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-22, 03:52
Lokalizacja: Gorzów

#3

Post autor: barak »

parakamil, Proszę o konkrety...

Emilio88
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-14, 12:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

#4

Post autor: Emilio88 »

Witam. Szukam szkoły z kursami na paralotnie w Warszawie lub okolicach bliższych lub dalszych (tak do 150km). Interesują mnie kursy tylko i wyłącznie za wyciągarką. Proszę o podpowiedź.
Awatar użytkownika

Manuela
Posty: 23
Rejestracja: 2011-09-21, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: Manuela »

Polecam Łęki Kościelne, u Sokoła. Właśnie skończyłam tam kurs i jestem zadowolona. nie spamuj://spamer.paralotnia.pl strona nie powala :mrgreen: najlepiej zadzwonić i pogadać. Sama też trafiłam tam z polecenia.

ark
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-24, 19:05
Lokalizacja: Olsztyn

#6

Post autor: ark »

wejdź na Allegro - sporty inne - paralotniarstwo masz tam namiary na szkołe w Wa-wie np.cena PPG od zera 3500 pln moze tez szkolą na wyciagarkach

SkyTrekking
Posty: 38
Rejestracja: 2007-10-27, 09:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Post autor: SkyTrekking »

Zapraszam na szkolenie do Chrcynna, 40 km od W-wy.
więcej info na stronie szkoły spamer.skytrekking.pl

pozdrawiam
Piotr Cwudziński

Max89
Posty: 2
Rejestracja: 2012-07-29, 21:35

Re: Warszawa szkoła latania

#8

Post autor: Max89 »

Na forum jest 1000 użytkowników i nikt nie napisze o szkołach w okolicy Warszawy? Nie wierzę, że nikt nic nie wie :-?

lojak
Posty: 16
Rejestracja: 2012-05-31, 15:01

Re: Warszawa szkoła latania

#9

Post autor: lojak »

Ja napisałem o szkoleniu w Albatrosie nie polecam:

swobodne - polecam claudbase
ppg - dynamic sport, lub skytrekking

Wszystko w okolicach warszawy

ryj
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-28, 11:17

Re: Warszawa szkoła latania

#10

Post autor: ryj »

Jeśli chodzi o szkolenie Etap I i II polecam zdecydowanie wyjazd w góry do szkoły Albatros na górze Żar (nie spamuj://spamer.paralotnie-albatros.pl" onclick="window.open(this.href);return false;). Jeśli tylko macie czas być tam na miejscu, to otrzymacie rzetelną wiedzę teoretyczną (wykłady ilustrowane są prezentacjami Power Point) oraz praktyczną. Chłopaki z Albatrosa prowadzą szkolenie na luzie bez nadmiernego spinania się, atmosfera jest miła, należy jedynie zachować min. dyscypliny, aby punktualnie przychodzić na zbiórki. Jeśli ktoś skorzysta z hotelu na górze Żar, to na wykłady może chodzić w kapciach, bo wszystko jest w tym samym budynku. Stok jest tuż obok hotelu, jedynie po sprzęt paralotniowy trzeba przejść ok. 100 m. Podczas szkolenia instruktorzy Wojtek i Piotr (głównie on nas prowadził) wydają rzeczowe komunikaty i polecenia, nie zdarzyło się ani razu, by instruktor zwrócił się do kogoś podniesionym tonem, lub użył niecenzuralnego zwrotu. Atmosfera jest miła, swobodna i raczej żartobliwa niż szkolna. Dużą wagę przywiązują w Albatrosie do bezpieczeństwa uczniów, nie powstrzymując przy tym ich zapału do latania. Sprzęt do latania jest w dobrym stanie, dysponują różnymi skrzydłami i uprzężami dobieranymi odpowiednio do wagi ucznia. Oprócz tych wszystkich zalet najważniejszą zaletą jest moim zdaniem nauka startu ze wzniesienia. Za wyciągarką nie sposób się tego nauczyć. Jeśli tylko macie na tyle siły, aby kilka razy dziennie podejść pod górę ze sprzętem, to gorąco polecam tę szkołę. Różnica w cenie w stosunku do cen w okolicach Warszawy pokryje koszty dojazdu. W zamian macie bonus w postaci uroku góry Żar i jej okolic.

KacperKonopek
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-02, 08:43

Re: Warszawa szkoła latania

#11

Post autor: KacperKonopek »

W Warszawie niestety można tylko balonem polatać i to tylko w góre i dół :)

paralotniowa33
Posty: 1
Rejestracja: 2012-12-18, 21:48

Re: Warszawa szkoła latania

#12

Post autor: paralotniowa33 »

Szkoła latania Albatros Paragliding Team w Kroczewie pod Warszawą.
Wszystko na miejscu, i teoria i szkolenia naziemne i hole. Jak ktoś jest dyspozycyjny czasowo może w naprawdę krótkim czasie ( o ile pogoda dopisuje) zrobić szkolenia i pomykać na egzamin ŚKPP :)
Na holu nauczyłam się dużo więcej i teraz czuję się pewniej, na pewno mam więcej umiejętności niż po zlatywaniu z górki :)
W szkole atmosfera była miła i przesympatyczni ludzie. Wiedza teoretyczna przekazana rzetelnie, a loty prowadzone profesjonalnie, sprawnie i bezpiecznie, każdy tam dobrze latał, a loty kończył z uśmiechem na twarzy więc to chyba najlepsze świadczenie że wcale nie jest tam źle jak co niektórzy piszą :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-09, 17:26 przez paralotniowa33, łącznie zmieniany 2 razy.

TomGie70
Posty: 3
Rejestracja: 2013-11-20, 15:21

Re: Warszawa szkoła latania

#13

Post autor: TomGie70 »

Chciałem latać. W okolicy Warszawy nie ma za bardzo gdzie sie uczyc. Jako że nie mogę pozwolić sobie na urlopy i szkolenia w górach, z braku laku zdecydowałem się na Szkołę Albatrosów w Kroczewie. Naczytałem się wpierw na forach różnych opinii, i ze świadomością co może mnie tam spotkać (bluzgi itp) poszedłem na szkolenie. Zrobilem u Alpiego 1, 2 i H. I nie spotkało mnie nic złego :) Być może wcześniej pisali sami hejterzy, a może Alpi wyciągnął wnioski i zamiast zniknąć zmienił nastawienie i poprawił jakość szkoleń. Bo ani bluzgów nie było, ani obrażania, atmosfera swobodna i przyjazna.
Plusy:
- blisko Warszawy, szkolić sie można bez brania urlopów i wracać na kolację do domu do rodziny :)
- wszystko jest tam na miejscu - sala wykładowa (jaka by nie była, ale jest) i lotnisko. Na początku szkoleń jest teoria, pomiędzy wykładami treningi naziemne. Jak wykłady męczą idzie się parę metrów dalej z glajtami i biega po lotnisku, jak się nie chce biegać wraca na wykłady. Na wszystkie pytania i wątpliwości dostaje się wyczerpujące odpowiedzi, siedzi przy kawce itp :)
- czytałem też na forach, że nie ma tam wyciągarkowego - ale był. Więc chyba fachowo wszystko się odbywało, instruktor na starcie, wyciągarkowy holował. Nie mam odniesienia do innych szkół, ale nie było nic niebezpiecznego, hole dostosowane były pod każdego indywidualnie i bezpiecznie, czasami trzeba było długo czekać "na warun", ale wszystkie loty odbywały się tylko przy super pogodzie, czyli bezpiecznie. Każdy start i lądowanie były udane, i nie tylko u mnie ale u wszystkich na kursie.
- NOWY SPRZĘT szkolny do latania - "uczniowie" na początku sezonu sami wypakowywali nowiutkie paralotnie z paczek (Ozone Element 2) i na nich się szkolili. Każdy dostawał sprzęt pod swoją wagę, co niby jest oczywiste ale nie wszędzie. Więc to chyba największy plus - bo nie raz się słyszy na jakich "szmatach" szkolą tu i tam, że więcej się biega niż lata itd.
- naprawdę dobrze latają ludziska po tej "szkole".

Z przyjemnością na nowy sezon rozpoczynam tam szkolenie na PPG.

https://spamer.facebook.com/Albatros.Paragliding.Team" onclick="window.open(this.href);return false;

constama
Posty: 1
Rejestracja: 2015-05-26, 23:04

Re: Warszawa szkoła latania

#14

Post autor: constama »

I jak tam dobrze uczą?
______________________
nie spamuj://anticorr.pl/grubosc-powlok-suchych,lp,308.html

logos00
Posty: 4
Rejestracja: 2015-05-28, 03:31
Kontakt:

Re: Warszawa szkoła latania

#15

Post autor: logos00 »

Wnioskuje, że szkoła Albatros jest godna zaufania i tam mogę się zapisać ? Chyba czas zaryzykować ;D
ODPOWIEDZ