Napęd tunelowy

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Toolo
Posty: 10
Rejestracja: 2013-05-08, 23:17
Lokalizacja: okolice Nieporętu
Płeć:

Napęd tunelowy

#1

Post autor: Toolo »

Kupiłem dość przypadkowo, w przystępnej cenie, dość ciężkawy silnik Citroen 2CV. I mam dwie możliwości, albo wykonać klasyczny napęd z przekładnią pasową i śmigłem ok. 130 cm, albo pokusić się o wykonanie napędu tunelowego, turbinowego o średnicy rzędu 80 cm. Pierwsza ewentualność jest prosta bo wymaga jedynie przeróbki obecnych kół pasowych na mikrorowki. Plus reszta trajki. Druga ewentualność kusi mniejszymi gabarytami i być może lepszym ciągiem, przy wadze pewnie zbliżonej do tradycyjnego napędu śmigłowego.
Niestety nie mam wiedzy odnośnie budowy takiego napędu i trudno jest znaleźć w sieci coś do czego można się odnieść. Na Youtube można znaleźć filmik "Trajka Prowinga" z tunelem, czy "Paraglider Thrusters" z turbowentylatorami.
Do tego by wykonać taki napęd potrzebna jest wiedza teoretyczna, której mi brak. Głównie chodzi o obliczenia związane z turbiną.
Stąd mój post pisany z nadzieją, że może ktoś sensowny wypowie się na ten temat.
Znalazłem zbliżony temat poruszany ponad dekadę temu: https://groups.google.com/forum/?fromgr ... K_swZcwF3s" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ