drgania podczas lotu

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

drgania podczas lotu

#1

Post autor: krisu1985 »

Mam małty problem :-/ podczas lotu napęd wpada mi w drgania - czym to może być spowodowane?? Wszystko zaczęło sie od tego jak spaliłem start i linki poszły w śmigło :evil: na szczęście wyszły z tego cało natomiast śmiga wyszczerbiona :-? wymieniłem ją na nową, startuję, lecę i drży że szkoda gadać :-/ napęd mam od nowości i wylatałem na nim jakieś 16 godzin. Miał ktoś coś podobnego??

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

Re: drgania podczas lotu

#2

Post autor: kajan002 »

krisu1985 pisze:Mam małty problem :-/ podczas lotu napęd wpada mi w drgania - czym to może być spowodowane?? Wszystko zaczęło sie od tego jak spaliłem start i linki poszły w śmigło :evil: na szczęście wyszły z tego cało natomiast śmiga wyszczerbiona :-? wymieniłem ją na nową, startuję, lecę i drży że szkoda gadać :-/ napęd mam od nowości i wylatałem na nim jakieś 16 godzin. Miał ktoś coś podobnego??
Wiesz co sie dzieje? wymieniles cale smiglo czy polowke? Mialem takie przypadki ze smiglami ze na pewnych obrotach wpadaly w drgania.Ja to widze tak:jedna lopata ma minimalnie wiekszy kąt i wiecej nabiera i calym napedem ciagnie jakby za jedna strone lopaty smigla i wszystko drży.Podloz pod bok smigla ,patrzac po lewej lub prawej stronie smigla papierek 0,2mm i zobacz czy ustaja drgania,moze potrzeba wiecej jak 0,2mm.Tak trzeba podkladac zeby drgania ustaly,albo podczyscic smiglo pozdrowko kajan

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#3

Post autor: kajan002 »

moze byc jeszcze inna przyczyna,...plaszczyzna gdzie przykrecasz smiglo "bije" i zalezy w ktorym miejscu przykrecisz smiglo albo bedzie chodzic rowno ,albo tlucze.Sprawdz czujnikiem zegarowym ile setek "bije "na boki

Autor
krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

#4

Post autor: krisu1985 »

oblatałem to wczoraj na spokojnie w idealnych warunkach bez żadnych zakłóceń, turbulencji, termiki itp. i to chyba jednak nie śmigło. wibracje mam wrażeni biorą się z tego, że momentami silnik tak jakby nie dostawał odpowiedniej ilości paliwa i lekko się przytłumiał, następnie znowu dostaje i chodzi normalnie i tak w kółko... sprubuje wymienić filtr paliwa, wprawdzie nie jest tragiczny ale trochę już przyżył :-/ a jak nie pomoże to jeszcze świece wymienie. A tak apropo co ile należy wymienić świece??

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#5

Post autor: kajan002 »

krisu1985 pisze:oblatałem to wczoraj na spokojnie w idealnych warunkach bez żadnych zakłóceń, turbulencji, termiki itp. i to chyba jednak nie śmigło. wibracje mam wrażeni biorą się z tego, że momentami silnik tak jakby nie dostawał odpowiedniej ilości paliwa i lekko się przytłumiał, następnie znowu dostaje i chodzi normalnie i tak w kółko... sprubuje wymienić filtr paliwa, wprawdzie nie jest tragiczny ale trochę już przyżył :-/ a jak nie pomoże to jeszcze świece wymienie. A tak apropo co ile należy wymienić świece??
To oczym tu piszesz to działanie rezonansu przy snapie100,raz dostaje kopa i w góre,potem spada i w dół,wydaje sie ze jakby nie dostawał paliwa a potem znowu .Swieca nie ma tu wiele do rzeczy chyba ze wyraznie silnik przerywa,a swiece mozesz sobie wymienic,niedroga...kajan
ODPOWIEDZ