spalanie

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

spalanie

#1

Post autor: krisu1985 »

Wiadomo że spalanie zależy od masy pilota, warunków atmosferycznych, tego czy się wygłupiamy w powietrzu, czy tylo spokojnie lecimy, no i oczywiści od napędu, Ja waże około 65 kg i latam na DHV 1-2 Swing Arcus z napędem Parapower i napęd spala mi róznie raz około 3l na godzinę, a innym razem np. wczoraj około 4,5l przy spokojnym locie bez szaleństw. Zastanawia mnie z czego to wynika?? Z kiepskiej jakości paliwa (paliwo kupiłem na innej stacji niz zawsze przed tym lotem 4,5l) , czy z warunków meteo?? Jakie są Wasze odczucia w tym zakresie??
Awatar użytkownika

paralotnik1
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-05, 20:17
Lokalizacja: Przytkowice
Kontakt:

#2

Post autor: paralotnik1 »

hej,u mnie jest podobnie,mam RAKETA120 z oryginalnym rezonansem radne motor, śmigło 100 cm,max obroty na silniku 9200rpm.spalanie kształtuje się średnio w okolicach trzech litrów ale ostatnio robiłem przelot w zupełnej ciszy i średnia na godzinę wyszła 4,2 litra sporo??.Fakt że silnik pracował średnio na 7500 obr/min przez prawie cały lot.Widzę że jednak wiatr dużo daje, w dni wietrzne przy sile ok 2m/s spalanie mam mniejsze o około 0,7 - 1 litra na godzinę To też zależy czy jest to spokojny lot czy raczej z "ewolucjami" ;-) .Pozdrawiam Paweł.
ODPOWIEDZ