Regulacja uprzęży ppg

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
mariusz88
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-28, 12:20

Regulacja uprzęży ppg

#1

Post autor: mariusz88 »

Witam,

Jestem w trakcie szkolenia PPG i niedawno kupiłem napęd MZ250 z dolnymi wyporami i nową uprząż na dolne wypory i górne podwieszenie. Mam problem z regulacją uprzęży i chciałbym zapytać o opinię doświadczonych pilotów. Problem polega na tym, że taśmy są zbyt opięte w barkach i nie mogę swobodnie unosić rąk. Jak widać na załączonym zdjęciu długość taśm mogę regulować tylko powyżej oczek na karabinki. Na zdjęciu ja i napęd wisimy mniej więcej pionowo, czyli prawidłowo. Jeśli poluźnię taśmy to będę miał więcej miejsca na barki, jednak wtedy będę przechylał się do tyłu, więc nie mogę poluźnić. Według mnie i mojego instruktora jedynym rozwiązaniem jest doszycie kolejnego oczka jakieś 10 cm powyżej obecnego. Wtedy będę mógł poluźnić taśmę, żeby nadal wisieć pionowo i będę miał więcej miejsca na barki (zaznaczyłem to żółtym kolorem).
Przyszło mi do głowy, że być możne powinienem przerobić wypory, zrobić dłuższe, albo zrobić dłuższe rogi. Rógi moich wyporów mają 13 cm i kończą się w miejscu gdzie na taśmie zaczyna się kieszonka na wypory. Dlatego przedłużyłem wypory o jakieś 9 cm (czyli na załączonym zdjęciu rogi wyporów maja jakieś 22 cm).

Czy faktycznie powinienem dorobić dodatkowe oczko na karabinki, czy może jednak powinienem regulować uprząż w inny sposób, np zmieniając wypory?
Załączniki
20150926_141739 - Copy.jpg
ODPOWIEDZ