drgania solówki na wolnych obrotach

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
grzesiek
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-03, 21:52
Lokalizacja: górny śląsk

drgania solówki na wolnych obrotach

#1

Post autor: grzesiek »

Witam koledzy , niedawno kupiłem używany napęd solo 210 śmigło igorowe 124 ,oryginalny nie jakąś samoróbę, a że zaczynam dopiero latać na ppg i to jest mój pierwszy napęd ,to trochę niepokoją mnie duże wibracje na wolnych obrotach, trzęsie silnikiem dość mocno ale jak doda się gazu to chodzi równiótko i nie trzęsie, nie wiem czy to dopuszczalne i się tym nie przejmować , można by podkręcić śrubę wolnych obrotów ale chyba nie w tym rzecz , śmigło nieuszkodzone więc raczej to nie wina złego wyważenia, jakby ktoś miał podobne objawy lub wiedział co to może być to byłbym wdzięczny za radę. pzdr.

marcin055
Posty: 17
Rejestracja: 2009-11-19, 23:54
Lokalizacja: Rabka Zdrój

#2

Post autor: marcin055 »

silnik 2t ma duze wibracje zwlaszcza na wolnych obrotach, kwestia jak sa wielkie najlepiej jak bys mial porownanie bo przez neta to ciezko zdefiniowac, ale jak pali bez problemu to zaplon powinien byc ok i jak na obrotach wibracja znika to moze jestes tylko przewrazliwiony. raczej przez neta nikt nic innego nie wymysli jak masz kogos z doswiadczeniem w okolicy to go zapytaj, tak najprosciej

Autor
grzesiek
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-03, 21:52
Lokalizacja: górny śląsk

#3

Post autor: grzesiek »

ok. rozumię , że na odległość nie da się wystawić diagnozy, jak wspomniałem to mój pierwszy napęd i nie mam doświadczenia z tymi urządzeniami , dlatego pytam, może faktycznie jak zrobią się warunki do latania do popytam ludzi z doświadczeniem , niech rzucą okiem, wszak sezon dopiero się zaczyna. dzięki za odp.

zbylu
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: zbylu »

Witam warto zapoznać się z tym co piszą na tej stronce na 90% to gaźnik.
nie spamuj://paralotnisko.pl/napedy/regulacja ... owego.html
zbylu

Autor
grzesiek
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-03, 21:52
Lokalizacja: górny śląsk

#5

Post autor: grzesiek »

ok. dzięki , z tego co wyczytałem to może być faktycznie gaźnik , zbyt bogata mieszanka, świeca ma czarny nalot.
ODPOWIEDZ