Problem z napędem RAKET 120

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

Problem z napędem RAKET 120

#1

Post autor: pablo9985 »

Witam posiadam napęd RAKET 120 ,gaźnik Walbro 37 ,jestem jego może już trzecim właścicielem.
Problem mój polega na tym: silnik jak jest zimny pali super w obroty wchodzi bardzo dobrze ,ale problem pojawia po pół godzinnym lataniu gaśnie mi w czasie lotu i w tedy już jest problem z uruchomieniem go. Już kilkakrotnie byłem zmuszony awaryjnie lądować.
Wydaje mi się że nie jest to wina zapłonu , świeca też została wymieniona, przewody paliwowe wymienione i szczelne czyli lewe powietrze nie powinno dostawać się do paliwa , filtr paliwa wymieniony , mieszanka jaką stosuję to proporcja 2:50 czyli na 5l paliwa 200g oleju ,olej castrol Power 1 RACING 2T.
Bardzo proszę dajcie mi jakieś wskazówki jaka to może być przyczyna bo to jest bardzo uciążliwy problem dla mnie Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Paweł.

zbylu
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post autor: zbylu »

Witam troszkę mało informacji żeby coś powiedzieć,kolega nie pisze czy paliwo dochodzi czy jest iskra na świecy. można co najwyżej powróżyć z fusów co jest nie tak.Ja bym stawiał na świecę,co z tego że została wymieniona,należy wymienić na odpowiednią do danego silnika.Silnik 2t to nie tdi:jest paliwo,jest iskra,jest kompresja to musi działać. zbylu

Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

pablo9985 RAKET 120

#3

Post autor: pablo9985 »

Witam kolegę już teraz dziękuję z góry za odpowiedź,no więc tak ( paliwo dochodzi ,iskra też jest ,a apropo świecy to jaką kolega by doradził do silnika RAKET 120).Tak jak wcześniej pisałem że silnik gaśnie po pół godzinnym lataniu i jest potem problem z uruchomieniem,ale po jakiejś dłuższej przerwie gdy silnik ostygnie znowu pali i pracuje jak trzeba. Pozdrowionka Paweł

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#4

Post autor: kajan002 »

Witam..jesli wymieniles swiece i jest niedobrana to tego silnika to po nagrzaniu sie przebija iskra przez porcelanke i nie bedzie chodzil..dopiero jak wystygnie.Do Raketa podchodzi taka sama swieca jak do pilarek Husqvarny bo to silnik Husqvarna3120XP,silniki te mają swiece z krotszym gwintem i nie wystaje w komorze,a ta co wymieniles moze jest z dluzszym gwintem i wystaje przez co sie nagrzewa za duzo i przebija.Kup sobie swiece w serwisie Husqvarny
do pilarki 3120xp,i powinno grac..jesli to nie pomoze to ustawienia ganika trzeba sprawdzic
Pozdro kajan

Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

#5

Post autor: pablo9985 »

Dzięki KAJAN posłucham twojej rady i wsadzę tą świecę od pilarki,być może masz rację że to wina świecy ,ale zobaczymy narka pozdrawiam Paweł.

Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

RAKET 120 - ŚWIECA

#6

Post autor: pablo9985 »

Jeszce jedno pytanie do pana Kajana ,zgodnie z katalogiem do tego typu kosiarki Husqvarna3120XP to jest świeca NGK BPMR7A ,czy NGK BPM7A to jest jej odpowiednik bo jak tak to taką mam w napędzie i na niej mi gaśnie?
Pozdrowionka Paweł

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#7

Post autor: kajan002 »

Kup dokladnie taką jak zaleca konstruktor silnika,taka jak ma byc nie odpowiednik
bo czasami brakuje jednej litery w symbolu i jest to niby odpowiednik ale swieca jest inna
.jesli to nie pomoze to przyczyna bedzie gdzie indziej..kajan

Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

RAKET 120 - ŚWIECA

#8

Post autor: pablo9985 »

Dobra dzięki za odpisanie posłucham twojej rady CZEść.

Autor
pablo9985
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-11, 16:58
Lokalizacja: Grajewo

RAKET 120 - ŚWIECA

#9

Post autor: pablo9985 »

Świeca została wymieniona na taką jaką zaleca producent i dalej jest to samo.Proszę o pomoc bo normalnie nie da się latać ,tylko non stop awaryjne lądowania.

Mamamuszi
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-13, 19:37
Lokalizacja: Czarnków

#10

Post autor: Mamamuszi »

Myślę że masz szczelną nakrętkę na zbiorniku,w miarę ubywania paliwa powstaje podciśnienie,którego nie może pokonać pompka paliwa.Z olejem to przesadziłeś, możliwe jest że ma to wpływ na jakość iskry.Dawka dla RAKET to 1:40. Także kolor świecy powinien wiele powiedzieć.

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#11

Post autor: kajan002 »

Witam..chyba tak nie naprawisz silnika,bo na forum to taka zgaduj-zdadula
to musi ktos znający sie na tym wybadac o co tam biega,posluchac silnik co mu dolega i zrobic,a tak bedziesz krecil we wszystkie strony i wiecej rozregulujesz niz naprawisz
gaznik to taka mala czesc ale jak nie jest odpowiednio nastawiony to nie bedzie chodzil
i ciagle problemy..zaplon to tam jest prosty ja budowa cepa i nic tam sie nie da pokrecic
chyba ze cewka odsunieta za duzo od kola magnesowego i tez bedzie nie tak
Jak masz niedaleko do serwisu Husqvarny to idz tam i powiedz ze to tez husqvarna
i zeby Ci nastawili i po robocie..sam nie kombinuj bo przedobrzysz z mieszanka i moze byc jeszcze wiekszy problem jak teraz..Pozdrawiam kajan

Mamamuszi
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-13, 19:37
Lokalizacja: Czarnków

Re: RAKET 120 - ŚWIECA

#12

Post autor: Mamamuszi »

pablo9985 pisze:Świeca została wymieniona na taką jaką zaleca producent i dalej jest to samo.Proszę o pomoc bo normalnie nie da się latać ,tylko non stop awaryjne lądowania.
Jestem ciekaw czy kolega uporał się z problemem ?
ODPOWIEDZ