Rozrusznik

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

Rozrusznik

#1

Post autor: kuryszko »

Witam czy ktoś z was stosował taki oto rozrusznik
nie spamuj://allegro.pl/starter-szarpak-rozru ... 19864.html
i czy można mu zmienić obroty z prawych na lewe - sprzedawca nie potrafi na to odpowiedzieć.
Pozdrawiam

kajan002
Posty: 144
Rejestracja: 2007-12-12, 11:02
Lokalizacja: krosno

#2

Post autor: kajan002 »

Ja stosuje takie rozruszniki tylko o mniejszej srednicy
zewnetrznej..srodek jest taki sam,sa bardzo trwale i maja
2 lapki stalowe tzw zabieraki,sa dosc tanie i dostepne czesci
takie jak ..sprezyny,zabieraki ,kolka
Nie da sie odwrocic obrotow z prawych na lewe
juz taka konstrukcja...

Autor
kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

#3

Post autor: kuryszko »

Dzięki Kajan za pomoc - a rozrusznik z Tecusmeh w która stronę ma zabierak i czy można do niego kupić kielich zabieraka tak by był komplet. Osobiście zawsze widziałem tylko rozrusznik bez kielicha.

michal54_87
Posty: 51
Rejestracja: 2010-09-08, 09:46
Lokalizacja: Tarnów

#4

Post autor: michal54_87 »

Tak mozna dokupic kielich nalepiej w uzywkach z kosiarkami ja za 40 zl kupilem szarparke wraz z tym kielichem.

Autor
kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

#5

Post autor: kuryszko »

ok fajnie dzięki za odpowiedz ,ale chciałbym się dowiedzieć w która stronę kręci Tecusmeh

zbylu
Posty: 53
Rejestracja: 2009-03-22, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post autor: zbylu »

Obawiam się że Tecumseh też się nie nadaje-prawe obroty. W stosunku do rozrusznika B&S ma większe koło szarpanki, co się przekłada na łatwiejsze odpalanie. Kopiując już istniejące rozwiązania człowiek korzysta z przetartego szlaku i gotowych rozwiązań. Nie wiem co koledze poradzić jeśli chodzi o rozrusznik będzie ciężko coś znaleźć odpowiedniego bo rozrusznik od Rakieta to bardzo delikatna zabawka.
pozdrawiam zbylu23

Autor
kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

#7

Post autor: kuryszko »

Rozumiem że wszyscy co tu piszecie macie napędy które pracują w prawą stronę ?? Nikt nie ma napędu który pracuje w lewo ?? Myślałem już nad rozrusznikami z kos spalinowych z małych motorków PocketBike ale wszystko kręci w prawo. A co do rozrusznika z raketa to tez kreci w prawo i nie wiem czy idzie go przełożyć na lewe obroty a poz tym on jest przystosowany pod karter i koło magnesowe i zabierak (miałem kiedyś taki pasują koła linowe np z husqvarny 61 jak się nie mylę)

emilpromil
Posty: 13
Rejestracja: 2011-09-18, 15:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Post autor: emilpromil »

są dwa rodzaje szarpaków do raketa :
- stary to taki z naciętą tulejką która zbiera metolowe pieski zamocowane na kole magnesowym.

- nowy z plastikowymi pieskami przy rolce które haczą o bęben zamocowany na kole magnesowym.

Ten z naciętą tulejką to taki sam jak w dużych husqvarnach ,
żeby przełożyć taki rozrusznik na lewe obroty trzeba przełożyć (odwrócić) sprężynę , nawinąć linkę w lewo oraz zamocować pieski na kole magnesowym (zamocowane tak żeby zbierały dla lewych obrotów).
Najwięcej zabawy będzie z dorobieniem czegoś co będzie trzymało rolkę przy karterze czyli z robieniem obudowy rozrusznika.
Załączniki
zamach_2.jpg
zamach_2.jpg (21.69 KiB) Przejrzano 23297 razy
Rolka.jpg
Rolka.jpg (13.44 KiB) Przejrzano 23297 razy

Autor
kuryszko
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 15:15
Lokalizacja: k-k

#9

Post autor: kuryszko »

Dodatkowym problem jest jego wysoka cena. Dziękuje za odpowiedz i za zdjęcia. Mam już zapłon z am6(aprilla) i niestety to mija się z celem by stosować zapłon w postaci koła magnesowego i cewki z raket-a.

xcgfdgf
Posty: 33
Rejestracja: 2013-09-27, 03:39

Re: Rozrusznik

#10

Post autor: xcgfdgf »

Think about the last time Runescape Gold you felt a negative emotion---like stress, anger, or rs gold frustration. What was going through your mind as you were going through that negativity? Was your mind RS GP cluttered with thoughts? Or was it paralyzed, unable to think?

-- 2013-09-27, 10:44 --

Youth is not a time of life, it is a state of mind; it is not a matter of rosy WOW Power Leveling cheeks, red lips and supple WOW Power Leveling knees, it is a matter of the will, a quality of the imagination, a vigor of the emotions, it is the freshness of the sell WOW Gold deep springs of life.

runescapevip
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-19, 08:21

Re: Rozrusznik

#11

Post autor: runescapevip »

Gold is definitely a jewellery so it truly is vital to find its really like to Cheap Runescape Gold be able to make particular you have a geniune bit of gold. This steel will come in different karats. Hence, to have the capability to make sure that that if the karat stage of your cash or cafes is genuine or otherwise, you will need to location them underneath the analyzing process - "gold analyzing method".

seoman
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-22, 03:15

Re: Rozrusznik

#12

Post autor: seoman »

Articles Nike ont la plus haute qualité à Nike Air Max 90 pas cher femme l'intérieur de leur nombre de chaussures de football à choisir et comprennent des conceptions différentes et meilleures choses. Les joueurs de football experts désirent les chaussures les plus durs et confortables en raison de leur formation et de tournois ou de sorte que le plus difficile et les plus grands chaussures sont nécessaires.
ODPOWIEDZ