Dude Synthesis 2 vs Uniwersal

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
djtomas
Posty: 1
Rejestracja: 2017-03-10, 15:25
Płeć:

Dude Synthesis 2 vs Uniwersal

#1

Post autor: djtomas »

Witajcie!

To mój pierwszy post na forum więc witam serdecznie wszystkich pilotów :) Nazywam się Tomek i w tym sezonie będę robił drugi stopień kursu na PPG. Powszechnie wiadomo że latanie uzależnia bardziej niż ciężkie narkotyki, więc postanowiłem zrobić drugi stopień już na własnym sprzęcie. I teraz mam problem co wybrać. Jak szedłem na kurs to chciałem latać tylko ppg, ale na pierwszym etapie skosztowałem latania swobodnego i musze przyznać że (po którymś starcie z kolei kiedy przestałem robić w gacie) latnie w ciszy sprawiało mi ogromną przyjemność. Jednak mieszkam na mazowszu pod Warszawą i o lataniu swobodnym w okolicach mogę zapomnieć. Jestem zdecydowany na zakup napędu, ale nie mam pewności co do skrzydła. Teoretycznie Uniwersal jak sama nazwa wskazuje będzie bardziej uniwersalny, bo można nim latać zarówno swobodnie jak i z napędem. Natomiast Synthesis 2 jest lepszy na długie trasy ze względu na większą prędkość, poza tym jest bardziej dostępny jeśli chodzi o skrzydła używane. Jako że nie chciałbym zupełnie rezygnować z latania bez napędu, powiedzcie mi Panowie i Panie, czy na tym skrzydle po wyłączeniu napędu w powietrzu, można się wznosić na termicce? Rozumiem że nie będzie to takie wznoszenie jakie można uzyskać na typowej paralotni do lotów swobodnych, ale czy w ogóle jest możliwość latania termicznego i utrzymywania się w powietrzu w ciszy przez dłuższą chwilę?
ODPOWIEDZ