Trajka

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Andrzej
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-10, 04:10
Lokalizacja: Lublin

Trajka

#1

Post autor: Andrzej »

Nikt przez zimę nic nie wystrugał? czy nie chce się pochwalić.
Czy ktoś kombinował napęd z silnika Cz 350?

Mamamuszi
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-13, 19:37
Lokalizacja: Czarnków

#2

Post autor: Mamamuszi »

Kończę drugą na solo,pierwszą poskładałem dwa lata temu też na solo210. :lol:

Autor
Andrzej
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-10, 04:10
Lokalizacja: Lublin

Trajka

#3

Post autor: Andrzej »

Znalazłem ciekawą stronę z "fajnymi zabawkami". Morze ktoś coś podpatrzy dla siebie.
nie spamuj://spamer.trikebuggy.com/othertrikes/index.htm

precedent102
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-01, 12:47
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: precedent102 »

Witam,
ja przymierzam się do budowy czegoś takiego. Nie wiem jeszcze czy wyjdzie Trike czy Paraplan. Bo wg. polskiego prawa różnica jest chyba tylko w masie (do 75kg to trike, powyżej to paralpan). Będzie to na silniku Trabant bez modyfikacji. Śmigło bezpośrednio na wale bo chcę, żeby był też ekonomiczny. Gaźnik IKOV, alternator suzuki, rozrusznik chyba też suzuki, zapłon na fabrycznych przerywaczach, pompa paliwa elektryczna do silników gaźnikowych.
Moc maksymalna silnika to 26KM a po zastosowaniu przekładni pasowej spada do około 24KM (sprawność)
Natomiast maksymalny moment jest przy 3000obr/min (wtedy moc oddawana to 23KM)
Ze względu na nieznaczną różnicę w mocy zdecydowałem się na prostsze rozwiązanie.
Śmigło to Piotrowski 130cm.
Nie chcę, żeby to było coś w rodzaju kawałka ramy z doczepionym napędem plecakowym. Chciałbym, aby kosz był jedną częścią razem z ramą, co zapewni większą sztywność.
Rama skręcana z aluminiowych rur o przekroju kwadratowym. Konstrukcja przypominająca klatkę bezpieczeństwa z rurkami górnymi powyżej głowy. Fotel kubełkowy samochodowy.
Co o tym myślicie? Na razie wszystko planuje, bo jestem na obczyźnie. Mam już silnik, nowe części do niego (gaźnik, cylindry po szlifie, łożyska na wał, stawidła, cewki zapłonowe od skody, aparat zapłonowy, alternator suzuki - chyba najmniejszy jaki można mieć), śmigło, kółka.
Zastanawiam się, czy dać koło zamachowe z przodu czy z tyłu od strony śmigła. Jak dam z przodu to będę mógł użyć tylko rozrusznika od malucha albo skody (kierunek obrotów).

Pozdrawiam

Mamamuszi
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-13, 19:37
Lokalizacja: Czarnków

#5

Post autor: Mamamuszi »

Tu masz kolego ciekawe rozwiązanie,[nie moje] nie spamuj://spamer.fotosik.pl/pokaz_obrazek/560 ... 4b7d5.html

netopelek210
Posty: 39
Rejestracja: 2009-09-25, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Post autor: netopelek210 »

Zapraszam na stronkę:
spamer.chomikuj.pl/janusznetopelek
Jest tam kilkadziesiąt moich prezentacji z czego na jednej ( nr 40 ) jest jak powstawał wózek Janka.
Na You Tube zamieściłem kilka filmów jak lataliśmy i latamy na niej,
Po co robić - lepiej kupić od Janka - ma jedną na sprzedaż.
Latałem na prototypie i na obecnej - SUPER sprzęcicho (Citroen wśród trajek)
ODPOWIEDZ