Latanie komercyjne

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
miszcz_seler
Posty: 1
Rejestracja: 2011-07-19, 16:01
Lokalizacja: Lubuskie

Latanie komercyjne

#1

Post autor: miszcz_seler »

Witam !
W ramach rozwoju firmy zajmującej się organizowaniem rozrywek takich jak paintball, quady, wspinaczka planuje zakup wózka ppg(kompletnego paraplanu z napędem) i organizowania nim krótkich lotów widokowych, oczywiście komercyjnych(mam już spore doświadczenie lotnicze, latałem na szybowcach).Tutaj pytanie do grupy: jakie uprawnienia musiałbym mieć, w jaki sposób je zdobyć, oraz ile czasu i pieniędzy by mnie to kosztowało ?

Pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

Witam !
W ramach rozwoju firmy zajmującej się organizowaniem rozrywek takich jak paintball, quady, wspinaczka planuje zakup wózka ppg(kompletnego paraplanu z napędem) i organizowania nim krótkich lotów widokowych, oczywiście komercyjnych(mam już spore doświadczenie lotnicze, latałem na szybowcach).Tutaj pytanie do grupy: jakie uprawnienia musiałbym mieć, w jaki sposób je zdobyć, oraz ile czasu i pieniędzy by mnie to kosztowało ?
Niezbędne uprawnienia to:
Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni - kurs I i II etap - jakies 1700 zł + dojazdy i ewentualne noclegi,

kurs PPGG - tu już różnie w zależności czy masz swój sprzęt czy też nie - od 1000 zł do 2000 zł,
kurc CP możliwość latania z pasażerem- 1000 zł,
Aby uzyskać uprawnienia CP należy wylatać 60 godzin co na trajce nie jest czymś trudnym.

Trajka - od 10 000 zł - do 17 000 zł,

skrzydło 10 000 zł,
spadochron zapasowy - 1700 zł.

Istnieje też możliwość zrobienie tylko etapu I i dalej kurc PPGG i CP.

W sumie 30 900 zł - przy bardzo sprzyjających wiatrah. Nie policzyłem oczywiście wielu rzeczy takich jak wymagany nalot. A to też jest ważne aby latać z pasażerem trzeba wylatać samemu 60 godzin na skrzydle solo (ewentualne będziesz potrzebować mały tandem).

dieda
Posty: 10
Rejestracja: 2015-11-06, 09:48

Re: Latanie komercyjne

#3

Post autor: dieda »

Ponad 30 tysięcy? Jaki absurd! :-(

bogus70
Posty: 32
Rejestracja: 2010-07-16, 21:30
Lokalizacja: płońsk

Re: Latanie komercyjne

#4

Post autor: bogus70 »

Niestety to realne koszty w miare przyzwoitego sprzetu wcale nie z najwyższej pułki + koszty pośrednie ( nie wygórowane).Pozdr..

ad8mek
Posty: 1
Rejestracja: 2015-11-30, 19:13

Re: Latanie komercyjne

#5

Post autor: ad8mek »

:shock:

Annamuszyńska
Posty: 1
Rejestracja: 2020-09-24, 14:40
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Latanie komercyjne

#6

Post autor: Annamuszyńska »

Zastanawiam się, ile jest teraz wart ten cały zestaw: 50-60.000 zł?
ODPOWIEDZ