Sukces naszej kadry na WPC w Chinach!

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
zbyszek_wlodarczak
Posty: 64
Rejestracja: 2007-07-24, 09:27
Lokalizacja: Osielsko
Kontakt:

Sukces naszej kadry na WPC w Chinach!

#1

Post autor: zbyszek_wlodarczak »

Polska kadra PPG osiągnęła największy jak dotąd paralotniowy sukces w historii - przywozimy z mistrzostw świata w Pekinie trzy medale, dwa srebrne i jeden brązowy.
Pierwsze srebro wywalczył Tomek Kudaszewicz w klasie PL1 (jednomiejscowy wózek) na skrzydle Dudek Reaction 29'S' i napędzie Parapower Solo 210.
Oficjalna klasyfikacja końcowa PL1: (.pdf)

Równie świetnie poszło Piotrowi Krupie i Magdzie Dziok w klasie PF2 (tandem, start z nóg) na skrzydle Dudek Synthesis 42.

W teamowej klasyfikacji wózków (PL1 i PL2 razem) zdobyliśmy trzecie miejsce.
Indywidualne w PF1 najlepszym z naszych okazał się Grzegorz Krzyżanowski, zajął 14 miejsce.

Kuriozum tych mistrzostw było unieważnienie szóstej konkurencji (slalom japoński). Podstwą był protest Hiszpanów, których pilota coś tak zdenerwowało, że pomylił trasę. Protest o dziwo przyjęto!!! W jego wyniku sporo straciliśmy, bo w tej konkurencji dwa pierwsze miejsca zdobyli Polacy - Grzegorz Krzyżanowski i Sławomir Turczewski! Tym samym anulowano rekord świata przez nich zdobyty. A indywidualnie Grzegorz byłby o pięć miejsc wyżej...

Mimo to wypadliśmy świetnie, a wraz z nabytym doświadczeniem wzrastają nasze szanse w przyszłości.

Możemy być również dumni z reprezentacji polskich skrzydeł na mistrzostwach - około 40% wszystkich zawodnikach latało na naszych konstrukcjach. Udowodniły one swą stabilność w trudnych, termicznych warunkach.
W konkurencjach prędkościowych Plasmy nie miały sobie równych, wyraźnie wyprzedzając inne skrzydła. Zaskoczeniem była liczba Plasm - około 15. Mimo że ze względu na duże wydłużenie skrzydło jest przeznaczone dla najlepszych, doświadczonych pilotów, to wzbudza tak duże zaufanie, że bez problemów latają na nim zawodnicy z mniejszymi umiejętnościami.
Reaction TST to już klasyka na zawodach - radził sobie jak zwykle świetnie.
Na Synthesisie Laura Beaumont wygrała trudną konkurencję nawigacyjną, czym udowodniła że lata na bardzo przewidywalnym skrzydle, co było bardzo istotnym czynnikiem w planowaniu i realizacji zadania.

Raporty z WPC'07 można przeczytać na tym forum: nie spamuj://spamer.forum.paralotnie.pl/topics26/34.htm.
W Albumie jest sporo zdjęć.
ODPOWIEDZ