Ubiór i nie tylko

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
mateusz6225
Posty: 1
Rejestracja: 2011-03-02, 10:49
Lokalizacja: RADOM

Ubiór i nie tylko

#1

Post autor: mateusz6225 »

Witam.

Mam kilka pytań.

1) Mam możliwość załatwienia sobie nowego kompletnego munduru WP (goratex) oraz kilku innych dodatków do tego za darmo. Zaczynam dopiero latać i moje pytanie brzmi czy się to nada - wiem że stroje do latania są robione w technologi goratexu tak jak ten mundur.
2) Czy nie będę wyglądał w oczach innych jak idiota który nie ma w co się ubrać a nie ukrywam że parę złoty by się w ten sposób zaoszczędziło.
3) Czy za 5 tyś złoty jest szansa kupienia nowego skrzydła? Nie chce używanych bo nie mam do nich zaufania.

Jak coś źle napisałem to wybaczcie mi to.

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »

1) Lataj w czym chcesz, to ty latasz a latanie to nie rewia mody. Może poczekaj z kupnem do zakończenia kursu - wtedy wyrobisz sobie zdanie czy chesz latać, a później czy Ci bedzie taki ubiór potyrzebny.

2) Jeszcze dwa lata temu była taka mozliwosć. Kupienie nowego skrzydła teraz za 5 tyś. zł graniczy z códem. W zasadzie trzeba pytać o ceny skrzydeł które prodócent przestaje produkować. I tak dla przykłau nasz rodzimy konstruktor Dudek Paraglidrers wyprzedaje skrzydła Nemo I bo zastępuje je II. I tak możesz zapytac w jakiej cenie jest Nemo I oraz zapytaj czy nie mają może Manty - skrzydła którego zaprzestai produkowac w tym roku. Powinienes też zapytać u producenta Axis w jakiej cenie ma skrzydło Pluto - cena kiedyś była bardzo kożystna. Warto też napisać do firmy Air Sport z Zakopanego - nie maja wygórowanych cen.

PS - żadnej rewelacji w tej cenie nie kupisz - jeśli kupisz.

Wartym rozważenia sposobem będzie nabycie sprzętu od jakiejś szkoły paralotniowej - używanego sprzętu. I tu jest duże pole do popisu bo można za małą cenę wyrwać dobry sprzęt i sprawdzony (instruktorzy nie wpuszcza Cię na minę bo ich repautacja by ucierpiała a środowisko jest naprawde małe a każde takie zachowanie jest piętnowane).
ODPOWIEDZ