Czas nauki na paralotni...

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
witaga
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-19, 07:47
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Czas nauki na paralotni...

#1

Post autor: witaga »

Witam serdecznie.
Mam zapytanie o naukę na paralotni...
a więc:

dostałem dwa lata temu jedno dniowy kurs paralotni w prezencie w Anglii, praktyczne podstawy na łące, i po kilku godzinach trzy samodzielne loty na paralotni ze zbocza góry.
Bakcyl załapany :)

Wiem że trzeba zrobić dwa kursy i trzeci na napęd, mieszkam w okolicach Bydgoszczy czyli dość płasko, więc w rachubę wchodzi tylko napęd.
Moje pytanie brzmi :
- czy po uzyskani wszystkich licencji i kursów mogę szlifować umiejęości na paralotni z
napędem, czy napęd dopiero po jakimś czasie latania bez napędu.
- Jak długo trzeba latać aby móc latać w Tandemie z napędem??

Z góry pozdrawiam

Witold Arciszewski

grzesiek
Posty: 35
Rejestracja: 2010-04-03, 21:52
Lokalizacja: górny śląsk

#2

Post autor: grzesiek »

Witam , na płaskim terenie nauczysz się latac za wyciągarką , wystarczy że zrobisz I etap i możesz robic kurs pod napęd . Ja robiłem te dwa kursy osobno ale widziałem , że w pewnej szkole paralotniowej kursanci robili I etap i zaraz mieli szkolenie z napędem . Po zrobieniu tych dwóch kursów sam zdecydujesz kiedy poleciec z napędem ale na początku lepiej doszkolic się bez napędu bo jakby nie było to taki sprzęt trochę waży i dobrze miec opanowane starty i lądowanie . A na latanie w tandemie to raczej trzeba już bardzo dobrze latac . pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#3

Post autor: Solek »

Do zrobienia uprawnień PPG (czyli uprawnień do latania z napędem) nie jest wymagane posiadanie nalotu. Tak jak napisał przedmówca można zaraz zrobic po zrobieniu I etapu. Do latania z pasażerem niezbędne jest zdobycie nalotu 60 h. Nalot ten nie musi byc potwierdzony przez instruktora oraz zrobienia uprawnień CP.
ODPOWIEDZ