Warszawa szkoła latania

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
wolak
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-15, 22:44
Lokalizacja: warszawa

Warszawa szkoła latania

#1

Post autor: wolak »

Witam,
jestem tu nowy ale już przeczytałem trochę tematów i nie mogę znaleźć żadnych konkretów.
Mam parę pytań:
Bardziej mi się opłaca zrobić w Warszawie kurs na paralotnie I czy pojechać gdzieś w góry i tam robić ?
Jak w Warszawie to w jakiej szkole najlepiej ? Albatros czy inne ? A jak gdzieś w góry to gdzie i do jakiej szkoły najlepiej ? :)
Może lepiej jakiś łączony kurs I+II ? czy nawet z PPG ? bo nigdzie nie mogę znaleźć czy można zrobić dwa naraz albo dwa naraz od razu jeszcze PPG do tego ?
Na razie nie posiadam swojego sprzętu i nie szykuję się na kupno ( jak coś to po zdaniu egzaminu)
Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie odsyłki do Google albo innych wątków bo na prawdę szukałem i nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na moje pytania :)

sayid
Posty: 101
Rejestracja: 2010-06-18, 13:48
Płeć:
Kontakt:

#2

Post autor: sayid »

I etap zrob gdziekolwiek, moim zdaniem lepiej na nizinie +H /wyciagarka/ chociaz i tak sie nabiegasz....
jak ci sie spodoba to zdecydujesz czy II robic, czy z PPG... i gdzie, bo przeciez mozesz to zrobic w innej szkole
ale to moja subiektywna opinia...

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#3

Post autor: Solek »

Witam.

Odpowiedź kolegi powyżej jest jak najbardiej uzasadniona lepiej sprawdzić czy to jest to. Czyli I etap + H. Jezeli juz wiesz że chcesz latać na paralotni to najlepiej łączyć etapy, istnieje wtedy mozliwosc dogadania sie z instruktorem i ewentualnie ponegocjowania ceny.

Co do polecania konkretnych osób to polecam Trola:
nie spamuj://spamer.topparagliding.pl/
U niego na wyjeździe łączysz dwa etapy a w dodatku masz zagwarantowany super wyjazd.

Autor
wolak
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-15, 22:44
Lokalizacja: warszawa

#4

Post autor: wolak »

Dzięki za odpowiedź ;)
i dzięki za polecenie szkoły być może wykorzystam na kolejne etapy bo na razie szukam czegoś koło warszawy i pewnie wybiorę szkołę albatros I+H a potem się zobaczy :)
Chyba że polecacie jakieś inne szkoły w Warszawie lub okolicach ? :)

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#5

Post autor: Solek »

To może polecę Ci szkołe budząca większe zaufanie np.:
Marek Mastalerz z
nie spamuj://cloudbase-paralotnie.blogspot.com/

Lub ewentualnie Marcin Sokół:
nie spamuj://spamer.paralotnia.pl/

PS - nie to że nie polecam albartrosów ale wiele razy słyszałem że jak sie szkolenia nie uda sie zrobić w pierwszym terminie to umuwienie sie na lolejny termin graniczy z códem. Dodam tylko że mój kolega miał ze skrzydłem nabytym w tej szkole problemy (nieodpowiadało temu co było w umowie).

Autor
wolak
Posty: 4
Rejestracja: 2011-06-15, 22:44
Lokalizacja: warszawa

#6

Post autor: wolak »

oki dzięki za odpowiedź :)
na pewno wezmę te szkoły pod uwagę :)
ODPOWIEDZ