Szkoła Latania Arka Pomerańskiego, opinie?

Tu znajdziesz wskazówki jak zacząć przygodę z paralotniarstwem.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Serafin
Posty: 9
Rejestracja: 2012-02-07, 20:37
Lokalizacja: Żary

#16

Post autor: Serafin »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Mam jeszcze pytanie co do kupowania skrzydła. ;]

Czy z kupnem warto skrzydła poczekać do skończenia kursów? czy zakupić i szkolić się już na swoim? I czy egzamin na ŚKPP zdaje się tylko na swoim skrzydle? czy jest jakieś skrzydło do egzaminów (jak w przypadku egzaminu na prawko ;P)?
Awatar użytkownika

kamil_rc
Posty: 44
Rejestracja: 2011-05-08, 13:36
Lokalizacja: Wadowice

#17

Post autor: kamil_rc »

Poczekaj, po kursie na spokojnie coś znajdziesz i na pewno będziesz wiedział więcej przy zakupie. Teoretycznie na ŚK masz mieć swój sprzęt, ale to wszystko zależy d szkoły gdzie robisz.

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#18

Post autor: Solek »

Aby przystąpić do egzaminu na ŚKPP na własnym sprzęcie to twoje skrzydło musi mieć dopuszczenie do lotów - koszt około 150 zł (wiem kiedys robiłem takie dopuszczenie, tandem 250 zł). Koszt wypożyczenia skrzydła to kwota żedu 30 zł. Lepiej na sprzęcie szkoły zdawac egzamin bo tam skrzydła mają obowiązek prawny posiadać taki papier.

radek
Posty: 8
Rejestracja: 2009-09-19, 22:36
Lokalizacja: wroclaw

Re: Szkoła Latania Arka Pomerańskiego, opinie?

#19

Post autor: radek »

Bylem na kursie na II etap wiosna 2012. Nie znam sie na paralotniarstwie i na szkoleniu paralotniowym wiec trudno mi oceniac rzetelenie, ale moje wrazenia subiektywne jako kursanta sa nastepujace:

1. Nie ma juz wcale tych emocji, ktore towarzysza pierwszemu etapowi. Troche nuda. Za malo nowosci. Latanie nad lotniskiem i zakladanie usdzy czy jakis tam innych chwycenie linek to mala atrakcja. Wrazenie, ze : "to juz bylo".
2. Grupa byla ok 10 osob, a warunki pogodowe takie, ze latanie bylo chyba wylacznie miedzy poznym popoludniem, a wieczorem. Byl to bardziej kurs popoludniowy. Trzeba powiedziec, ze nie bylo zadnego planu awaryjnego na brak pogody. po prostu zamiast przyjezdzac o 9.00 przyjezdzalismy o ok. 15.00 i czekalismy na pogode. Lotow niewiele (w porownaniu do tego co mialem na pierwszym etapie rok wczesniej) w kolko nad lotniskiem. Wydluzona kolejka do wyciagarki.
3. Po dwoch kursach ciagle mam uczucie, ze nic nie wiem i nie wiele potrafie np jesli chodzi o ocene warunkow atmosferycznych (!). To jest taki kurs po ktorym jest sie uzaleznionym od instruktora i jego nakazow i zakazow i nie umie sie podejmowac samodzielnej decyzji. A wydaje mi sie, ze czas w ktorym warunki pogodowe nie pozwalaly na latanie powinnismy wykorzystac na nauke teoretyczna i cwiczenia naziemne ( wg mojej oceny takie naziemne ciwiczenia niektorym by sie przydaly).
4. Przez caly czas kursu towarzyszy uczucie bezpieczenstwa (ale jednoczesnie brak jakiejkolwiek swobody dzialania oraz slepe wykonywanie polecen instruktora). Jakbym mial wyslac wlasnych bratankow na kurs to wlasnie do Arka. Do tego dochodzi bardzo duze doswiadczenie prowadzacego ( w tym ilosc szkolonych osob przez wiele lat) i nie slyszalem o jakimkolwiek wypadku na zdrowiu podczas prowadzonych przez niego szkolen.

Dlatego, ze ciagle czuje sie niesamodzielny, to pewnie zapisze sie na 3 etap wyjazdowy w przyszlym roku.
Jakbym mial komus doradzac, to wg mnie kluczem do zdowolenia jest mala ilosc osob na kursie i dobra pogoda.

xcgfdgf
Posty: 33
Rejestracja: 2013-09-27, 03:39

Re: Szkoła Latania Arka Pomerańskiego, opinie?

#20

Post autor: xcgfdgf »

The next time you find yourself RuneScape Gold in the middle of a very stressful time, or you feel angry RuneScape Gold or frustrated, stop. Yes, that's right, stop. Whatever you're doing, stop and sit for one minute. While you're sitting there, completely immerse rs gold yourself in the negative emotion.

-- 2013-09-27, 10:52 --

Use your crystal goblets.Do not save your best RS Gold perfume,and use it every time you feel you want RuneScape Gold it. Search for knowledge,read more ,sit on your porch and admire the Cheap Runescape Gold view without paying attention to your needs;

robert87
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-04, 16:13

Re: Szkoła Latania Arka Pomerańskiego, opinie?

#21

Post autor: robert87 »

W takim razie warto skorzystać:)

zoxifoxnN1
Posty: 5
Rejestracja: 2014-02-06, 13:26

Re: Szkoła Latania Arka Pomerańskiego, opinie?

#22

Post autor: zoxifoxnN1 »

Warto, a pogody i tak nie zamówisz :)
ODPOWIEDZ