Podlasie- da się tutaj latać

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

Podlasie- da się tutaj latać

#1

Post autor: Damian »

Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu startuje z pytaniem.
Cóż jako ,że nie mieszkam w terenie górzystym a dokładniej na podlasiu
to zadaję pytanie czy da się startować bez wyciągarki ,że tak powiem z płaskiej powierzchni?
oczywiście jeżeli będzie wiał wiatr. A jeżeli z wyciągarką(samochodem) to jaka jest potrzebna długość pasa żeby się wznieść i złapać prądy termiczne(czy jakoś tak).

krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

#2

Post autor: krisu1985 »

możesz latać z napędem, tu gdzie ja mieszkam także nie ma żadnych poważnych górek, tak więc to jedyne sensowne rozwiązanie. Wpisz sobie na youtube np. ppg, albo powered paragliding to zobaczysz jak to wygląda

Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

#3

Post autor: Damian »

ok dzięki krisu za podpowiedź. ale tu rodzi sie kolejne pytanie ,w jakich granicach wacha się cena używanych ppg?i na ile można sobie pozwolić latać ,bo przecież wiadomo że zbiornik z paliwem ma ograniczenia

krisu1985
Posty: 21
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Lokalizacja: Kępno

#4

Post autor: krisu1985 »

11 litrów paliwa na trochę starczy :mrgreen: mój najdłuższy przelot trwał około 2 godzin i paliwo jeszcze było, ale zwyczajnie już mi się nie chciało... :-| takie długie siedzenie w bez ruchu to nie dla mnie :-P tak więc o czas trwania lotu bym się nie martwił. a co do cen używanych napędów to tak jak z samochodami możesz kupić za 600zł a możesz kupić za 6000 zł. wszystko zależy od marki i stanu technicznego :)

Autor
Damian
Posty: 7
Rejestracja: 2008-10-14, 22:21
Lokalizacja: Choroszcz

#5

Post autor: Damian »

a właśnie może wie ktoś gdzie jest choćby 1 większa górka na
podlasiu?
ODPOWIEDZ