Góra Żar

Opisy miejsc do latania.

Moderatorzy: zbyszek_wlodarczak, kamil_rc, wojtek.domanski


Autor
SWAT
Posty: 48
Rejestracja: 2010-08-11, 19:19
Lokalizacja: Suwałki

Góra Żar

#1

Post autor: SWAT »

Witam mam pytanie latał ktoś z was na Góra Żar jak tak to poproszę więcej informacji o tej gorze jakie miejsca na start itp..Pozdrawiam

Solek
Posty: 227
Rejestracja: 2007-11-21, 20:30
Lokalizacja: się tu wziołem???

#2

Post autor: Solek »


reval
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-17, 13:15

Re: Góra Żar

#3

Post autor: reval »

Nie latam wogóle, ale napewno tam muszą byc dobre warunki, ponieważ bardzo dużo osób tal lata...

witaminka
Posty: 5
Rejestracja: 2012-08-28, 12:42

Re: Góra Żar

#4

Post autor: witaminka »

Z tego co wiem to pomimo iż może nie imponującej wysokości góra jest dość wymagająca. Nierzadko na jej szczycie panują warunki znacznie różniące się od tych u jej podnóża oraz w okolicy. Często także występują na niej mieszane warunki ( żagiel +termika). Najlepsza termika występuje wiosną i wczesnym latem, a żagiel wczesną wiosną i jesienią.
W okolicy znajdują się cztery startowiska wymagają doświadczenia oraz opanowania umiejętności startu z rozbiegu. Dla mniej doświadczonych polecane są zloty na Kozubnik – kierunek północny. Ważne jest aby podczas lotów zwrócić uwagę na możliwe zawirowania wiatru i odbicia. Warto także odbyć na początku parę zlotów przy słabszych warunkach w celu zapoznania się z konfiguracją terenu. Najczęstsze występujące wiatry to SW i NW. Miejsce do lądowania od strony północnej Kozubnik - płaska łąka, zlokalizowana na wschód od drogi, na północ od grupy chałup. Od strony zachodniej natomiast tereny przy lotnisku (zakaz lądowania na płycie lotniska) oraz lądowisko awaryjne „lotniskowiec” - tylko przy braku możliwości dolecenia do lotniska (między brzegiem jeziora i drogą, na południe od elektrowni).
ODPOWIEDZ